اجرای شاتکریت

بیشترین کاربرد بتن پاشی در سال های اخیر در معادن و ایستگاه های حمل و نقل و همچنین دیواره های تونل ها بوده است یکی از دلایل استفاده از آن این است که شاتکریت میتواند سطوح ناهموار را براحتی صاف و صیقل سازد و تمامی حفره ها را پوشش دهد.
اما دارای معایبی هم نیز می باشد که از جمله آنها میتوان به گرد و غبار ناشی از پراکندگی ذرات و پاشیدگی آنها اشاره کرد و مسئله بعدی هیدراته نشدن و یا به دلیل نچسبیدن ملات، مقدار زیادی از آن به هدر میرود.

عکس اجرای شاتکریت سقف

تکنولوژی و تجهیزات روز شاتکریت را از ما بخواهید…

تکنولوژی بتن پاششی یا همان شاتکریت (Shotcrete) با استفاده از دستگاه های مدرن ما را قادر میسازد تا پروژه هایی را تا همین چند وقت پیش نشدنی، غیر ممکن و رویا پردازانه بودن را براحتی اجرایی کنیم، و تونل هایی بزنیم از زیر گسل های بسیار سست و در حال ریزش و بسیار پروژه های عمرانی و ساختمان سازی دیگر که در پرتو پیشرفت تکنولوژی در زمینه بتن پاششی فراهم شده است.

خدماتی متمایز با تجهیزاتی مدرن
قبول اجرای سفارش شما از سراسر کشور

اجرای بتن پاشی، شاتکریت خشک و تر با دستگاه های جدید، تولید شرکت (TTB) تیران تونل بیستون
برای دریافت مشاوره و درخواست بازدید از محل با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۲۱-۵۵۲۷۸۲۴۲
۰۲۱-۵۵۲۷۸۲۴۷
۰۹۱۲-۱۵۸۳۶۳۴

* بتن پاشی یعنی شاتکریت؟

بله – یکی از تکنولوژی هایی جدید و روز افزون که نقش بسزایی در افزایش سرعت پروژه های ساختمانی و راه سازی و تونل سازی را داشته است اجرای شاتکریت است.

استفاده از دستگاه های مدرن

در روش های قدیمی اجرای شات کریت به این موضوع پی میبریم که وجود دستگاه ها، نیروی حرفه ای (اپراتور) و تجهیزات مدرن تا چه حدی میتوان سرعت و دقت را در زمان اجرای شاتکریت بالا برد.

بر فرض مثال روش هایی نوین جهت مخلوط کردن مواد اولیه توسط دستگاه های مکانیکی و روش هایی پاشیدن آن بدست اپراتور حرفه ای توانسته است تا حد بسیار زیادی باعث سهولت در انجام کار شود.

کاربرد و تاریخچه اجرای شاتکریت

شات کریت را می‌توان وسیله‌ای بسیار مؤثر و اقتصادی برای کنترل زمین، کارهایی نظیر مرمت و بازسازی سازه‌های بتنی و ساختمان‌های قدیمی، ساخت پوشش‌های بتنی نگهداری اولیه در تونل‌سازی، پایدارسازی شیب‌های سنگی و خاکی و پایدارسازی بسیاری از سازه‌های زیرزمینی دانست.

همچنین شات کریت را می‌توان به عنوان ملات یا بتنی که با سرعت بالا توسط هوای فشرده روی یک سطح پاشیده می‌شود تعریف کرد.

شات کریت برای نگهداری زمین در تونل‌سازی و معدن کاری ایده آل است چرا که یک نگهداری سریع پس از آتش باری و حفاری و مقاومت زودرس مناسب، که باعث می‌شود به زمین اجازهٔ جابه‌جایی را بدهد، ایجاد می‌کند.

از جمله مزیت های شات کریت عدم نیاز به قالب بندی یا قالب بندی بسیار کم نسبت به سایر روش‌های نگهداری، مناسب برای سطوح نامنظم و امکان حمل مواد برای محل های با دسترسی مشکل می باشد.

کاربرد شات کریت تقویت شده با الیاف به سال‌های قبل از ۱۹۷۰ میلادی بر می‌گردد که الیاف فولادی (Steel Fiber) به عنوان یک جزء از شات کریت برای ایجاد شکل‌پذیری در آن معرفی شدند. قبل از ۱۹۷۰ میلادی اغلب از توری‌های فولادی (Steel mesh) به این منظور استفاده می‌شد. توری های فولادی دارای مشکلات زیادی از جمله نصب مشکل و خطرناک بود.

کاربرد شات کریت در ساخت تونل و استفاده آن در دیوارها و شات کریت الیافی در موارد کاربردی.

پس از سه دهه، پیشرفت های قابل توجهی در روش‌های اختلاط ملات، نوع مواد افزودنی، ماشین آلات مورد استفاده و روش‌های پاشیدن روی داده است که باعث افزایش کارایی FRS در قسمت‌های هزینه ای و خواص مکانیکی آن شده است و به این دلیل به صورت گسترده در سراسر دنیا استفاده شده است.

نکات اجرای شاتکریت

شاتکریت به معنای اجرای پاششی مستقیم بتن و یا ملات بر روی سطح می باشد.
شاتکریت متشکل از آب، مواد سیمانی، ماسه، شن، الیاف فلزی (در صورت لزوم) و افزودنی ها می باشد و به یکی از دو روش فرآیندی تر و یا خشک اجرا می گردد.

در سیستم شاتکریت خشک، ابتدا مواد خامد با هم به طور کامل مخلوط شده، سپس مواد به درون یک گان مکانیکی وارد می شود، پس از آن مواد با فشار هوا از یک لوله خرطومی به نازل مخصوص منتقل شده و در آنجا با آب و افزودنی های لازم مخلوط می شوند و بعد از آن مخلوط با سرعت بالا از نازل بر روی سطح دریافت کننده شاتکریت پاشیده می شود.

در سیستم شاتکریت تر، همه اجرا مخلوط به جز افزودنی زودگیر (در صورت استفاده) با هم ترکیب شده و مخلوط به درون تجهیزات پاشش تغذیه می گردد، مخلوط با استفاده از جریان مثبت و یا هوای فشرده به نازل منتقل شده، سپس مخلوط از دهانه نازل با فشار بالا بر روی سطح دریافت کننده شاتکریت پاشش می گردد.

تجهیزات مورد استفاده ی پیمانکار برای اختلاط ملات و اجرای شاتکریت باید قابلیت حمل با دست و شاتکریت سنگدانه های درشت با حداکثر اندازه تعیین شده را دارا باشد.
کلیه تجهیزات به کار گرفته شده از جمله میکسر، لوله های خرطومی، نازل ها، فشارسنج های هوا و آب و نیز واشرها، باید پاکیزه نگهداری شده و مورد تایید ناظر پیمانکار باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید