اجرای شاتکریت به صورت پیمانی

اجرای شاتکریت به صورت پیمانی

اجرای شاتکریت ملات یا بتن ، با فشار هوای با سرعت بالا بر روی سطح مشخص می باشد . دو نوع اصلی شاتکریت ، شامل شاتکریت مخلوط تر و شاتکریت مخلوط خشک می باشد.

در شاتکریت با مخلوط خشک، سیمان خشک ، ماسه ، شن و در صورت استفاده ، مقدار آب کافی برای کاهش گرد و غبار قبل از اختلاط، وجود دارد. این مخلوط سپس با فشار از طریق لوله به نازل هوای فشرده انتقال می یابد. در نازل، آب کافی برای هیدراسیون سیمان به جریان در حال حرکت اضافه می شود.  ، نازل و رینگ ( حلقه) آب یک نازل مخلوط شاتکریت خشک نشان داده شده است. برای مخلوط شاتکریت تر، سیمان ، ماسه ، شن و آب به روش معمول در ابتدا مخلوط شده ، و سپس مخلوط بدست آمده به نازلی که بتن شاتکریت مرطوب را با فشار هوا بر روی سطح مورد نطر حرکت می دهد.

اجرای شاتکریت به صورت پیمانی

با کادری مجرب

همراه با دستگاه شاتکریت اتوماتیک

و مشاوره قبل از اجرا

تماس بگیرید : ۰۲۱۵۵۲۷۸۲۴۲

فروش دستگاه ملات پاش ایرانی

فروش دستگاه ملات پاش ایرانی

فروش دستگاه ملات پاش ایرانی با ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی یک ساله دستگاه و اموزش نحوه کارکرد دستگاه در محل انجام پروژه شما

 

نکات مهم قبل از پاشش ملات

آماده سازی سطحی که باید شاتکریت شود از قسمت‌های اساسی کار است، ترازسازی موثر سطح کار به گونه‌ای که قبلاً بحث شد، از نظر فراهم سازی ایمنی مجریان شاتکریت و نیز کاهش احتمال طبله کردن بتن بعلت پاشیدن آن در قسمت‌های سست، از اهمیت زیادی برخوردار است.

روشن است که اگر سنگ خیلی ضعیف باشد، ترازسازی ممکن است امکان‌پذیر نباشد و بتن پاشی باید پس از نمایان شدن جبهه و سطح کار هر چه سریعتر اجرا شود تا موجب حفاظت و تقویت سازه شود. در این گونه موارد، لایه دیگری از شاتکریت که با توری جوش شده مسلح شود ممکن است مورد نیاز باشد تا موجب تکمیل بازسازی و تقویت سطح سنگ شود.

سطح کاری که قرار است شاتکریت شود باید عاری از هرگونه مواد خارجی یا مواد لق چسبنده به سطح باشد، تا یکپارچگی و چسبندگی کامل بدست آید. گرد و غبار حاصل از آتشکاری و خاک و مواد نرم حاصل از درزها باید بوسیله آب از سطح شسته شود و این امر به راحتی با استفاده از سیلنگ آب تحت فشار عملی است.

آب پاشی سطح را می‌توان با دستگاه بتن پاشی که با فشار معمول برای بتن پاشی (Mpa 4/0 ـ ۳/۰ یا lb/m۲ ۶۰ ـ ۴۵)) تنظیم شده است، انجام داد، آب را باید به اندازه کافی در دستگاه وارد نمود تا کلیه مواد زائد و لق جدا شوند. دهانه لوله پخش (nozzlc) باید حدوداً از‌ فاصله یک تا دو متری از سینه کار قرار گیرد.

آماده‌سازی سطوح خیلی صاف و آیینه‌ای به آسانی از طریق جت آب عملی نیست و گاهی استفاده از ماسه‌ پاشی (Sandblasting) برای زبر کردن و بهبود سطح کار لازم خواهد بود.

برای ماسه‌پاشی از دستگاه معمول بتن‌ پاش برای شاتکریت با اختلاط خشک استفاده می‌شود، با این تفاوت که نازل بتن‌پاشی با نازل مناسب ماسه‌ پاشی تعویض می‌شود. از آنجایی که این عملیات از لحاظ صرف وقت و تأمین مصالح گران تمام می‌شود، صرفاً باید در شرایط خاص و بحرانی و پس از اینکه جت آب موثر واقع نشد، مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات و کیفیت شاتکریت

مشخصات و کیفیت شاتکریت

مشخصات و کیفیت شاتکریت :  نوع و کیفیت سیمان مصرفی باید از تیپ پنج مطابق با حدود مشخصات استاندارد ASTM-C150 باشد. عیار سیمان در مخلوط خشک ۴۰۰ تا ۴۵۰ کیلوگرم در متر مکعب باشد. نسبت آب به سیمان ۰.۴ تا ۰.۴۵در نظر گرفته میشود. نسبت شن و ماسه به سیمان ۳.۵ تا ۴ می باشد.

آب مصرفی باید تمیز و فاقد هرگونه مواد مضر برای بتن و فولاد باشد. رطوبت مجاز موجود در شن و ماسه باید بین ۳ تا ۵ درصد باشد. کیفیت مصالح شن و ماسه مصرفی باید شرایط مندرج در استاندارد ASTM-C33  را برآورده نماید. ضمناً قبل از آغاز عملیات اجرایی باید از واکنشزا نبودن مصالح مصرفی با سیمان اطمینان حاصل نمود. فشار مناسب هوای ورودی به دستگاه شاتکریت ۶ بار بوده و قطر لوله دستگاه ۵۰ میلی متر است و حداقل گنجایش کمپرسور ۲۱ متر مکعب در دقیقه میباشد.

ضمناً حداقل فشار هوا برای ۳۰ متر طول لوله انتقال مصالح باید ۳ بار باشد به ازای هر ۱۵ متر لوله اضافه و هر ۸ متر اختالف ارتفاع دستگاه شاتکریت با سر شیلنگ فشار هوا باید به مقدار ۳۵/۰ بار افزایش یابد فشار آب در سر شیلنگ در حین کاربرد روش خشک باید بین ۱ تا ۲ بار بیش از فشار هوا باشد.

فاصله بهینه سرشیلنگ تا سطح مورد نظر باید بین ۶/۰ تا ۲/۱ متر باشد.

جهت بتن پاشی باید حتی المقدور عمود بر سطح کار بوده و هیچگاه از ۴۵ درجه (زاویه نسبت به خط عمود) تجاوز ننماید.

به طور کلی ضخامت هر لایه شاتکریت ۵۰ میلیمتر و حداکثر ۱۰۰ میلیمتر میباشد.
کیفیت پاشیدن شاتکریت به میزان زیادی، به مهارت و تجربه اپراتور بستگی دارد.

روشهای اجرایی بایستی به نحوی بهبود یابد تا اهداف :
۱. حداقل پس ریز
۲. عدم وجود پس ریز در شاتکریت پرداخت شده
۳. ایجاد صاف ترین سطح ممکن در شاتکریت پرداخت شده
۴. حداقل ترکهای انقباضی
۵.  هیچ گونه فضای خالی در شاتکریت وجود نداشته باشد
۶.  چسبندگی خوب شاتکریت به سنگ و سطوح دیگر، حاصل گردد.

اجرای شاتکریت با کادری مجرب

اجرای شاتکریت با کادری مجرب

اجرای شاتکریت با کادری مجرب همراه با دستگاه اتوماتیک و ارائه مشاوره در سرار کشور

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت اجرا با ما تماس بگیرید

بتن پاشیده، بتن یا مالتی است که از طریق یک شیلنگ تحت فشار هوا با سرعت زیاد روی سطوح حفاری شده سنگ پاشیده میشود و به دو روش تر و خشک اجرا میشود و دارای روش اجرای خاصی است، بتن پاشی بوسیله دستگاه پمپ بتن پاش توسط افراد ماهر انجام میشود. از بتن پاشیده شده معمولاً به عنوان قسمتی از سیستم نگهداری و در برخی موارد به عنوان پوشش دائمی استفاده میشود.

بتن پاشی بر حسب نوع کلاس تحکیم قبل و بعد از نصب توری فولادی (وایرمش) روی سطوح حفاری انجام گرفته و سپس حفاری گمانه تزریق روی سطح شاتکریت شده صورت می گیرد. برای اجرای صحیح عملیات شاتکریت، سطوح دیواره ها و سقف تونل که نیاز به بتن پاشی دارند را بایستی از ذرات ریز، گرد و خاک، گل و از هر گونه مواد خارجی پاکسازی نمود این کار با استفاده از هوای فشرده یا پاشیدن ماسه تحت فشار زیاد انجام میشود.

سطوح حفاری تونل قبل از بتن پاشی بایستی بطور کامل با بیل چکش هیدرولیکی لق گیری شود. باید به موازات پیشرفت عملیات حفاری شاتکریت مرحله اول و در صورت مشاهده ناپایداری در سطوح حفاری، نصب وایرمش و شاتکریت مرحله دوم انجام بگیرد. جهت دستیابی به بتن پاشیده شده با کیفیت مناسب رعایت مواردی از قبیل
۱) استفاده از شیلنگهای با طول و قطر مناسب
۲) ثابت بودن فشار آب حین بتن پاشی
۳) تنظیم سرعت خطوط ماسه، سیمان و آب در سر نازل به طوریکه برگشت و اتلاف مصالح به حداقل برسد
۴) نگهداری نازل به وضعیت عمود بر سطح بتن پاشی و حرکت نازل بصورت بیضی های همپوش الزامی می باشد

اجرای پاشش ضد حریق

اجرای پاشش ضد حریق

اجرای پاشش ضد حریق (فایرپروف) سقف و ستون ، اسکلت فلزی و …. با دستگاه در سراسر کشور

همراه با کادری مجرب و قیمتی مناسب با سالها سابقه اجرایی

شرکت تیران تونل بیستون