۴۰ درصد مالکان مسکن مهر متقاضی فروش هستند

[ad_1]

۴۰ درصد مالکان مسکن مهر متقاضی فروش هستند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بازآفرینی هر محله فرسوده به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش تیران تونل(TTBBISTON.COM)؛هوشنگ عشایری در جلسه بازآفرینی بافت‌های فرسوده و محله استان البرز که امروز چهارشنبه(دوم خرداد) در سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره تاکید زیادی برای بازآفرینی و احیای بافت‌های فرسوده دارند و به به دستگاه‌های ذی ربط تکلیف کرده‌اند که در این حوزه اقدامات و طرح‌های عملیاتی اجرایی کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس می‌توان گفت نقطه اصلی نظام در برنامه ششم توسعه بازآفرینی در بافت‌های فرسوده است.

عشایری افزود: احیای بافت‌های فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی در ماده ۵۹ برنامه راه و شهرسازی تکلیف شده و تاکنون اقدامات موثری در این حوزه در تمامی استان‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی در کشور گفت: برنامه ملی بازآفرینی ابتدا در ۲۷۰ محله کشور شکل گرفته بود ولی بعدها ستاد بازآفرینی کارهای بیشتری برای آن انجام داد و این طرح گسترش یافت.

عشایری توضح داد: در حال حاضر ۱۳۳۴ محله در سراسر کشور مورد هدف بازآفرینی بافت‌های فرسوده قرار گرفته است که هر محله نیازمند ۹۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی افزود: ۱۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده این تعداد محله نیاز است که ۷۰۰۰ میلیارد تومان این هزینه توسط شهرداری‌ها و ۱۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی راه و شهرسازی این است که محلات دارای بافت فرسوده سریع بازآفرینی شود، خاطرنشان کرد: در اوایل برنامه بین مردم هیچگونه تمایلی به این بازآفرینی وجود نداشت که نتیجه آن برنامه‌های نادرست قبلی بود که با مردم تعارض پیدا می‌کرد.

بخوانید »   سه بلوک مسکن مهر سرپل ذهاب از نو ساخته می‌شود

وی با اشاره به اینکه برنامه جدید بازآفرینی شهری مورد تغییر قرار گرفته و از پایین به بالا و از محله به مرکز برنامه تدوین شده است، بیان کرد: باید برنامه‌ها درست انجام شود ولی امروز می‌ببینم که ۴۰ درصد از دارندگان مسکن مهر، متقاضی فروش هستند.

عشایری با بیان اینکه رویکرد اصلی بازآفرینی محله محوری است، تاکید کرد: نگاه فرهنگی و اجتماعی در بازآفرینی شهری باید توجه جدی قرار گرفته شود و به همه بخش‌های مختلف برای توسعه گران امکان پذیر باشد و کمک اصلی به بازآفرینی همکاری مردم است و رسانه‌ها برای ترویج این موضوع است.

ایسنا

[ad_2]

منبع:بنا نیوز

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *