پاشش مواد ضد حریق با دستگاه بر روی اسکلت فلزی (Fireproofing)

پوشش ضدحریق یا فایرپروف Fireproofing برای محافظت از سازه های فلزی در برابر حریق به کار برده میشود این پوشش به اصطلاح پف نیز گویند باعث تاخیر چشم گیر در گسترش آتش دارد و زمان کافی جهت اطفا؛ حریق و امداد رسانی فراهم می کند.

اهمیت بکار گیری از پوشش ضدحریق فایرپروف چیست؟

ترس از آتش از دیرباز وجود داشته آتش می تواند بسیار خطرناک باشد و در عرض چند دقیقه هم جان هم مال ما را بگیرد و در گذر زمان خاطرات بسیار تلخ ایجاد کرده زمان زیادی از آتش سوزی پلاسکو نمی گذرد خاطره ای تلخ که تا ابد در ذهن ها می ماند.

 

ساختمان پلاسکوسازه فلزی داشت درصورت بکار بردن پوشش ضد حریق فایرپروف در این سازه از گسترش آتش جلوگیری می شد امدادگران زمان بیشتر برای اطفا؛ و نجات داشتن و مهار آتش در ابعاد کمتر رخ می داد.

 

پوشش ضد حریق فایرپروف چیست؟

عملکرد آن چگونه است؟

این پوشش که به پف هم معروف است عملکردش با مواجه شدن شعله های آتش پف کردن است، محصولات پف از یک سری از مواد شیمیایی معلق در یک چسب ساخته شده است، هنگامی که چسب؛ فایرپروف در معرض حرارت قرار می گیرد چسب آن شروع به نرم شدن می کند و اجازه می دهد تا مواد شیمیایی واکنش نشان دهد و مواد معلق  آزاد از بخارات ایجاد یک فوم می نماید و گسترش این فوم باعث حفاظت سازه می شود. این فوم باعث تاخیر یک ساعته در رسیدن آتش به لایه زیرین می شود.

 

نحوه استفاده پوشش ضد حریق فایرپروف بسیار راحت است و می توان از اسپری یا قلم مو یا پمپ  یا دستگاه پاشش رنگ یا غلتک استفاده نمود.

از مزایای این پوشش سازگار با محیط زیست می باشد و غیر سمی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *